ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی سالم واسه بعضی افراد کاری سخته. گذشته از اون، الان تقریبا همه ما در خطر آلودگیا و مریضیای مختلفی هستیم که سلامت ما رو تهدید می کنن. در اینجور شرایطی طبیعیه که واسه سلامتی مون نگران باشیم و در حفظ اون بکوشیم. واسه این کار حتما لازم نیس وقت زیادی صرف کنین؛ تنها راه حل، ورزشای سنگین و رژیمای غذایی سخت نیس. یکی از راهکارهای سریع و آسون، نوشیدن آبلیمو و عسل پیش از صبحانهه. از دانستن فواید پر این نوشیدنی ساده، متعجب میشید.

 

هر روز صبح آبلیمو و عسل بخورین تا شاهد اثرات به درد بخور اون باشین

به احتمال زیاد شمام مثل بیشتر مردم مایل هستین بیشتر از خودتون مراقبت کنین، اما زمان کافی ندارین. با احتساب ساعات کاری، رفت وآمدهای وقت گیر، کارای منزل و مراقبت از فرزندان، مراقبت از خودتون معمولا در اولویت آخر قرار میگیره. خبر خوب اینه که با وجود همه اینا، راه های سریع و آسونی واسه بهبود سلامتی تون هست، حتی اگه زمان زیادی نداشته باشین.

نوشیدن منظم آبلیمو و عسل فواید زیر رو واسه تون به دنبال داره:

واسه پوست بسیار خوبه

می خواید پوستی شفاف داشته باشین؟ نوشیدن آبلیمو و عسل یکی از بهترین راه های طبیعی موجود واسه داشتن پوستی شفاف، بدون استفاده از لوازم آرایشیه. لیمو ویتامین C لازم رو واسه تولید کلاژن جفت و جور می کنه، کلاژن یه جور بافت پیوندی مهمه که به استواری و جوون ماندن پوست کمک می کنه. خیلی از ترکیبات موجود در عسل هم به سرحالی پوست کمک می کنن. پس شما پوستی سالم، جوون و شفاف دارین.

به گوارش کمک می کنه

مشکلات گوارشی مثل نفخ، گاز معده، سوزش معده و یبوست، واسه خیلی از مردم مشکلات مزمنی هستن که می تونن زندگی روزمره شون رو به خاطر این بهش رو کنن. یکی از آسونترین راه های بهبود این مشکلات گوارشی، نوشیدن روزانه آبلیمو و عسله. لیمو پر از پکتینه که واسه روده مثل صابون عمل می کنه، عمل دفع رو آسون تر می کنه، سموم بدن رو تخلیه می کنه و کل مراحل گوارش رو بهتر کنه.

سلامت قلب تون رو افزایش می ده

مریضیای قلبی همیشه افرادی رو در سراسر دنیا به طرف مرگ میکشونه و تهدیدی بزرگ واسه سلامتی آدم حساب می شه. اما آبلیمو و عسل می تونه احتمال بروز این مریضیای خطرناک رو کاهش بده. آبلیمو و عسل هر دو پر از پتاسیم هستن. مشاهده شده پتاسیم، فشارخون رو که از عوامل مهم حملات قلبیه، کم می کنه. خواص آنتی اکسیدان و ضدالتهاب این نوشیدنی، از قلب در برابر نا آرومیای عضلانی و دیگر فشارها محافظت می کنه.

به کاهش وزن کمک می کنه

۸ فایده نوشیدن آبلیمو و عسل قبل از صبحانه  آموزشی

آزادی از اضافه وزن سخته. اگه دنبال روشای طبیعی کاهش وزن هستین، این نوشیدنی می تونه واسه تون بهترین گزینه باشه. آب و فیبر موجود در لیمو، اشتهای شما رو کم می کنه و به شما کمک می کنه بدون احساس گرسنگی، از حجم غذای مصرفی تون کم کنین. اسیدسیتریک موجود در لیمو، در چرخه زیستی خیلی مهمه و بازده مراحل تبدیل غذا به انرژی رو افزایش می ده.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۸ پیشنهاد واسه اینکه رفتارها و حرف های بقیه رو به خودتون نگیرید 

احتمال اتفاق مریضیای طولانی رو کم می کنه

در سالای گذشته روی رابطه بین اسیدیته ی بدن و رشد مریضیای طولانی، مثل مریضیای قلبی، دیابت، مشکلات مفصلی و حتی بعضی سرطانا، آزمایشای بسیاری انجام شده. لیمو، pH بدن رو افزایش می ده و محیط اونو قلیایی می کنه. لیمو با وجود اسیدی بودنش، شامل مواد معدنی فراوانیه که اسیدیته ی بدن رو خنثی می کنن.

سیستم ایمنی بدن رو تقویت می کنه

۸ فایده نوشیدن آبلیمو و عسل قبل از صبحانه  آموزشی

کمبود خواب، استرس و رژیم غذایی بد، سیستم ایمنی بدن رو پریشون می کنه و ضعف سیستم ایمنی با بروز شکلای جور واجور سرماخوردگی و آنفولانزا خودشو نشون می ده. خبر خوب اینه که با نوشیدن آبلیمو و عسل می تونین آسیبای وارده رو بازسازی کنین. ویتامین C لیمو و مواد معدنیِ عسل، سیستم ایمنی بدن تون رو تقویت کرده و جنگ با باکتریا، ویروسا و دیگر میکروبایی رو که موجب مریضی می شن، آسون تر می کنه. عسل شامل ضدمیکروبای طبیعیه که سلامتی شما رو حفظ می کنه.

احتمال بروز عفونتای ادرار رو کم می کنه

عفونت ادرار دردناکه و در صورت پیشرفت می تونه بسیار خطرناک باشه. به ویژه واسه زنان، عفونت ادرار می تونه طولانی شه و در صورت بدشانسی، واسه آزادی از این عفونت لازمه آنتی بیوتیکای زیاد مصرف شه. مصرف منظم آبلیمو و عسل، واسه این مشکل یک راه حل طبیعیه. عسل شامل ضدباکتریای طبیعیه و آبلیمو با افزایش اسیدیته ی ادرار، امکان رشد باکتریا رو در محیط ادرار کم می کنه.

بدن رو سم زدایی می کنه

هوایی که در اون نفس می کشیم، نوشیدنیایی که می خوریم و غذاهایی که میخوریم، ما رو در خطر مواد شیمیایی و سموم مختلفی قرار میدن. گرچه بدن مون از ما در برابر این تهدیدها محافظت می کنه، بد نیس ما هم با راهکارهای طبیعی این حفاظ رو تقویت کنیم. آبلیمو و عسل در این راه به ما کمک می کنه. لیمو کارکرد سم زدایی کبد رو افزایش می ده؛ عسل هم، همونطور که گفته شد، یک ضدمیکروب و ضدعفونی کننده ی طبیعیه.

چیجوری در منزل آبلیمو و عسل تهیه کنیم؟

۸ فایده نوشیدن آبلیمو و عسل قبل از صبحانه  آموزشی

یکی از بهترین ویژگیای آبلیمو و عسل اینه که راحت درست می شه. کافیه نصف لیمو رو آب گرفته و همراه با یک قاشق چایی خوری عسل، به یک لیوان آب گرم اضافه کنین؛ هم بزنین و بخورین. اگه اونو صبح و قبل از صبحانه بخورین بیشترین تأثیر رو داره.

کارای بسیاری هستن که حتی با وجود مشغله های زیاد، می تونین در مدت زمان کوتاهی، واسه بهبود سلامتی تون انجام بدین. یکی از اونا، نوشیدن منظم آبلیمو و عسله، که فواید گفته شده رو واسه تون به دنبال داره.

منبع : lifehack

 


دسته‌ها: آموزشی