افرادی که از اضطراب طولانی رنج می برن همیشه نگران و عصبی هستن، یا این که به طور ثابت تحت نا آرومی هستن. این وضعیت کم کم بدتر می شه و باعث می شه اونا حتی در مورد جزئی ترین مسائل که اهمیت زیادی هم نداره، نگرانی داشته باشن. این مشکل به سرعت پیشرفت می کنه و می تونه زندگی روزمره ی یک فرد رو پریشون کنه.

بنا به گفته پزشکان، اضطراب بر سلامت روانی اثر می ذاره. چیزی که مردم نمی دونن و یا ندیده می گیرن اینه که اضطراب می تونه علائم فیزیکی داشته باشه. در این جا هشت علامت جسمی که می تونه نشونه ای از اضطراب باشه ارائه شده.

با فن آوریا و درمانای پیشرفته، هر چیزی رو به شرط اون که در مراحل ساده جدی گرفته شه، میشه درمان کرد. واسه همین ما شایع ترین علائمی رو که اضطراب با اونا به شما اخطار می ده و شما از قبول کردن اونا سر باز میزنین، ارائه میدیم.

۱. درد عضلانی

۸ علامت اخطار دهنده اضطراب که ندیده گرفته می شن  آموزشی

شایع ترین علامت فیزیکی اضطراب، احساس درد عضلانیه. استرس باعث نا آرومی و درد در عضلات می شه.

۲. سردرد

۸ علامت اخطار دهنده اضطراب که ندیده گرفته می شن  آموزشی

سر درد یکی دیگر از علائم فیزیکی عادی اضطرابه. هنگامی که فشاری به شما وارد می شه، تنشی رو در سر خود احساس می کنین که باعث سردرد می شه. کافئین بیشتر از حد هم می تونه سردرد رو بدتر کنه.

۳. فرسودگی

۸ علامت اخطار دهنده اضطراب که ندیده گرفته می شن  آموزشی

استرس به دلیل اضطراب، غدد آدرنال رو تضعیف می کنه. همونطور که میدونید، غدد آدرنال واسه حفظ سلامت کلی و تعادل در بدن شما لازمن.

تضعیف غدد آدرنال به معنای فرسودگیه!

۴. مشکلات گوارشی

اضطراب طولانی با مشکلات گوارشی مرتبطه که از اون جمله میشه به سندرم روده ی تحریک پذیر اشاره کرد.

چه ارتباطی بین مغز و دستگاه گوارش هست؟

باید گفت این دو رابطه زیادی با همدیگه دارن.

هنگامی که مغز اون گونه که باید، عمل نمی کنه، دستگاه گوارش هم مشکلاتی رو تجربه می کنه. شما با سروتونین آشنا هستین؟ سروتونین یک انتقال دهنده ی عصبیه که آرامش بخشه. درست حدس زده اید؛ دستگاه گوارش این انتقال دهنده ی عصبی مهم رو تولید می کنه. اضطراب باعث تضعیف گوارش می شه، این به معنای آنست که دستگاه گوارش توانایی ایجاد سطوح لازم سروتونین رو نداره.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۸ عامل آلودگی هوای منزل شما که شاید نمی دونستید

۸ علامت اخطار دهنده اضطراب که ندیده گرفته می شن  آموزشی

۵. ولع واسه خوراکیای شیرین

مواد شیرین مثل مواد مخدر هستن. ما فرصت بازدید از تعداد خیلی از جلسات درمانی معتادان به مواد مخدر رو داشته ایم و با افرادی صحبت کردیم که به سختی واسه ترک اعتیاد سعی می کردن.

در تحقیقات بخشی وجود داشت که نیازمند حضور ما در این جلسات درمانی بود. تجربه ما از این جلسات باعث شد تا ما به این نتیجه برسیم که اثر مواد شیرین تقریبا مثل مواد مخدره.

شیرینیا مثل مواد مخدر درست پیش از اونکه شما رو دچار افت کنن باعث تحریک احساس لذت در شما می شن. زمانی که فرد احساس می کنه مضطربه، درد و رنج به دلیل اضطراب، باعث تمایل به مواد شیرین می شه.

۶. مشکلات خواب

افرادی که از اضطراب رنج می برن، معمولا خواب بدی هم دارن. دکمه ی “خاموش” مغز دچار مشکل شده و واسه اون سخت می شه که احساس خستگی کنه و به شما بگه که زمان رفتن به رختخوابه.

۷. نوسانات ایجاد و خو

در مغز فرد مضطرب میلیونا فکر منفی یا نگران کننده هست، فرد تقریبا هیچ صبر نداره و تمایل داره بی دلیل به بقیه پرخاش کنه.

۸ علامت اخطار دهنده اضطراب که ندیده گرفته می شن  آموزشی

۸. نبود تمرکز

هر لحظه افکار زیادی به مغز فرد مضطرب خطور می کنه و به خاطر این که مغز اینجور فردی با افکار زیادی درگیره، کار کردن واسه اون به کاری سخت تبدیل می شه.

توجه داشته باشین که درمانی سریع واسه این مشکل وجود نداره. با این حال، کارایی هست که واسه بهبود اون می تونین انجام بدین. اگه شما یک فرد مضطرب رو می شناسین، می تونین این موارد رو با اون به اشتراک بذارین.

منبع : mamabee

دسته‌ها: آموزشی