زوجای جوون با آرزوی داشتن زندگی زناشویی خوشحال و پایدار ازدواج می کنن، اما همه ما انسانیم و آدما اشتباه می کنن، روزای بد دارن و بعضی وقتا انجام بعضی کارا رو فراموش می کنن. باوجوداین، بعضی زن و شوهرا می تونن پیوند سالم، خوشحال و بسیار خوبی بسازند که ممکنه همه عمر دووم داشته باشه. اینجا پیشنهادای علمیِ ثابت شده ای رو میگیم که به شما کمک می کنن به زندگی مشترک ایدئال تون دست پیدا کنین. به گفته کارشناسان، با برداشتن این ۸ قدم ساده می تونین اطمینان داشته باشین که پیوندتان دووم داره و از مشکلات و مشکلاتی که در راه زندگی تون به وجود میاد، جون سالم به در می برن. پس با ما باشین تا با این ۸ راز خوشحال زیستن در زندگی زناشویی آشنا شید.

۸ راز خوشحال زیستن در زندگی زناشویی آموزشی

اعتماد، درک دوطرفه و راستی رو مهم ترین شاخصهای روابط زناشویی موفق در نظر می گیرن، اما عوامل دیگری هم وجود دارن که واسه پایداری عشق، لازم به نظر می رسن. سایت ردبوک (Redbook) رازایی رو رو کرد که طبق یه سری از تحقیقات علمی به دست اومدند و واسه خوشحال زیستن و داشتن ازدواجی پردوام لازم ان: از مواردی مثل اصرارنکردن به تغییر ایجاد و خوی همدیگه تا پرهیز از تماشای تلویزیون با هم.

۱. هیچ وقت همدیگه رو تغییر ندین

کارشناسان میگن عادات و رفتارایی که الان آزاردهنده و بد به نظر می رسن، همونایی بودن که شما رو به طرف همسرتون جذب کردن. پس هیچ وقت نباید سعی کنین اونا رو تغییر بدین. دکترا فکر می کنن زوجای موفق اونایی هستن که فرقای خود و شریک شون رو می شناسن و اونا رو درک می کنن.

۲. همدیگه رو تشویق کنین

۸ راز خوشحال زیستن در زندگی زناشویی آموزشی

کارشناس روابط انسانی، جون گاتمن دریافت شادترین زن و شوهرا اونایی هستن که قدرشناسی شون از همدیگه رو حتی با نگاه محبت آمیز یا نوازش میگن. اگه همسر شما پدر یا مادر خوبیه یا خوش فکر و خلاقه [یا هر ویژگی مثبت دیگری داره]، بهش بگید و تحسینش کنین.

۳. گذشته رو بازبینی کنین

بهترین زن و شوهرا، با فراموش کردن قسمتای بدِ گذشته و تمرکز روی زمانا و خاطرات خوب و مثبتی که با هم داشتن، تاریخ رو دوباره می نویسند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۸ پیشنهاد واسه اینکه رفتارها و حرف های بقیه رو به خودتون نگیرید 

۴. شنونده ی خوبی باشین

گوش دادن به گله ها و شکایتای شریک تون از مؤلفه های لازم واسه هر رابطه طولانی مدته. مهم ترین نکته در این موقعیتا اینه که هیچ وقت طرف کسی رو نگیرید که همسرتون از اون شکایت داره یا همسرتون رو ناراحت و عصبانی کرده.

۵. خیلی هم راحت و خودمونی نباشید

با اینکه پوشیدن لباس راحتی و لم دادن و تماشای تلویزیون می تونه خیلی دلچسب و راحت باشه، اما این رو به روال هر روزتون تبدیل نکنین. شادترین زن و شوهرا اونایی ان که با هم قرار می ذارن، از ظاهر هم تعریف می کنن و با هم کارای سرگرم کننده و جالب انجام میدن تا عشق و جاذبه و احساس شون رو نسبت به هم حفظ کنن.

۶. کارای خونه رو با همدیگه انجام بدین

۸ راز خوشحال زیستن در زندگی زناشویی آموزشی

یکی از عادی ترین دلایل جروبحث در هر رابطه ای انجام کارای خونه. پس، واسه پرهیز از اختلافات و بحث و جنگا بر سر اینکه کی ظرفا رو بشین، اونو با کمک هم انجام بدین. کارشناسان فکر می کنن انجام کارای منزل با همدیگه، ازجمله پرداخت قبوض، اتوکردن لباسا و شستن ظرفا، مثل انجام مراسم مذهبیه و می تونه هر رابطه ای رو تقویت کنه.

۷. با هم ورزش کنین

دکتر جین گریر می گه با هم ورزش کردن کلید خوشحال زیستن در زندگی زناشویی و از نشونه های رابطه سالمه. حتی اگه شما روی تردمیل مشغول دویدن هستین و اون در سالن بدن سازیه، بازم این بهترین راهیه که می تونین عصبانیتا و ناراحتیای تون رو با هم دور بریزین درحالی که ذهن و جسم تون رو سالم نگاه می دارین.

۸. پیاده روی هفتگی داشته باشین

دکتر جین گریر باور داره همه زن و شوهرا باید به شکل هفتگی، یک وعده پیاده روی ۳۰دقیقه ای با هم داشته باشن. به نظر اون این بهترین روش واسه وقت گذراندن با همدیگه و قرارگرفتن در جریان کار و زندگی همدیگه و آزادی از نا آرومیای زندگی روزمرهه.

منبع : dailymail

 


دسته‌ها: آموزشی