واسه داشتن یک زندگی خوب باید به نکات زیادی توجه کنین. زندگی قشنگ، عجیب و هیجان انگیزه. اما باید قبول کرد که درست زندگی کردن و لذت بردن از اون کار آسونی نیس. میشه از زندگی لذت برد ولی ما معمولا فراموش می کنیم که به دنیا اومدیم تا زندگی کنیم نه اینکه فقط روزگار بگذرانیم. باید اعتراف کنیم همه ما در حالی روزهای عمرمون رو یکی پس از دیگری میگذرونیم که چشمای خود رو روی حقایق ساده ی زندگی بسته ایم. اونقدر بعضی موضوعات بی اهمیت یا کم اهمیت رو تو ذهن خود بزرگ کردیم که دیگر جایی واسه خوشحال بودن باقی نگذاشته ایم. اما باید قبول کرد که بعضی وقتا با پذیرش بعضی مسائل به ظاهر سخت و پیچیده میشه تغییر بزرگی در زندگی درست کرد تا زندگی ساده تر و بسیار لذت بخش تر بگذره.

ویلیام بتیت (William Beteet) حقایقی رو که واسه داشتن یک زندگی خوشحال تر لازمه، در این مقاله مطرح کرده.

۱. همه چیز محکوم به فناست

۸ حقیقت درباره زندگی که دانستن اون ما رو قوی تر می کنه  آموزشی

باور این حقیقت که هیچی همیشگی نیس و عزیزان مون همیشه با ما نیستن، می تونه به عمیق تر شدن رابطه ما با بقیه کمک کنه. مردم به عزیزان و دوستان خود عشق می ورزند و وقتی به هر دلیل اونا رو از دست میدن، ناراحت و غمگین می شن. پدر و مادر، بابابزرگ و مادربزرگ، دوستان و اقوام همیشه با ما هستن و ما از بودن در کنار اونا لذت می بریم. هیچکی از فردای خودش خبر نداره و نمی دونه زندگی براش چه سرنوشتی رو رقم زده و تا چه زمانی می تونه از بودن در کنار عزیزانش لذت ببره.

تازگیا با پدر و مادر خود تماس گرفتین؟ اخیرا اونا رو ملاقات کردین؟ همین الان به اونا زنگ بزنین یا به دیدارشان برید. روابط اجتماعی یکی از بهترین نقاط قوت در زندگی اجتماعی افراده و بهتره واسه داشتن یک زندگی خوشحال هر روز بهش عمق بیشتری ببخشیم.

۲. این ما هستیم که به زندگی معنا میدیم

بوداییا فکر می کنن افکار و عقاید ماست که دنیایمان رو می سازه. پس داشتن یک زندگی پرمعنا، یک «انتخاب» است. فکر نکنین واسه داشتن یک زندگی خوشحال حتما باید فلان خونه و ماشین رو داشته باشین و به سفرهای آنچنانی برید. کارگر یک سوپرمارکت کوچیک هم می تونه به اندازه مدیرعامل یک شرکت بزرگ احساس شادی و رضایت داشته باشه. متأسفانه بیشتر ما به جای اونکه روی داشته هامون تمرکز کنیم، بیشتر غصه ی نداشته هامون رو می خوریم و همین طرز تفکر باعث می شه احساس پوچی کنیم و موفقیتا و لذتای زندگی مون رو نبینیم و از اونا لذت نبریم.

۳. هیچکی کامل نیس

۸ حقیقت درباره زندگی که دانستن اون ما رو قوی تر می کنه  آموزشی

خیلی از مردم در رؤیای داشتن یک همسر خوب و کامل روزگار می گذرونن، شریکی که همه غم و غصهای زندگی اونا رو از بین ببره و با اون تا ابد خوشحال و خوشحال زندگی کنن. ، به خاطرِ داشتن این طرز تفکر و گذروندن بهترین روزهای عمرمون با خیالبافی، باید خودمون رو سرزنش کنیم. پس به جای زندگی کردن در رؤیا و خیال بهتره با واقعیت روبه رو شید. داشتن یک تصور خیالی و دور از واقعیت از همسر و شریک زندگی می تونه بر روابط واقعی ما اثر بدی بزاره. البته منظور ما این نیس که باید در آرزوی زندگی کردن با شخصی باشین که در کنارش احساس بدبختی کنین! بلکه معتقدیم هیچ وقت از سعی واسه بهتر شدن رابطه خود با شریک زندگی تون غافل نشید. به یاد داشته باشین زندگی یک اثر هنریه که شما و همسرتون مسئول ایجاد اون هستین، پس واسه آفرینش یک شاهکار هنری هر دو باید با هم سعی کنین. ما می تونیم در روابط خود احساس شادی کنیم، اما اگه قرار باشه هر کسی ساز خود رو بزنه و هر جور دلش بخواد روی این بوم رنگ بپاشد، مطمئنا شاهد یک شاهکار هنری خوب نخواهیم بود.

۴. زندگی یک بازیه

به چه دلیل باید همیشه روی پوست تخم مرغ راه برید، با احتیاط باشین و از اشتباه کردن بترسید؟ از تجربیات و اتفاقات زندگی خود درس بگیرین. زندگی مثل یک بازیه، واسه زندگی خود تصمیم بگیرین و هدف گذاری کنین، بعد قوانین بازی رو یاد بگیرین و قدم به قدم پیش برید. باور کنین اگه از بازی کردن بترسید، هیچوقت در هیچ کاری موفق نخواهید شد. تا به حال شنیدین که یک بازیکن فوتبال بدون اینکه در زمین بازی توپ به نظارت بخورد، یک بازیکن حرفه ای شده باشه؟

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۷ چیزی که هیچ وقت نباید به رئیس تون بگید

۵. واسه هر چیز پایانیه

شاید شنیدن این نکته و باور اون کمی سخت باشه، اما حقیقتیه که باید با اون روبرو شد. فراموش نکنین هیچی همیشگی نیس. مدت عمر ما محدوده، چند سالی جوون هستیم و بعد پیر میشیم. عاشق میشیم، ممکنه دچار شکست عشقی شیم یا حتی فردی رو که دوست داشته ایم از دست بدیم. ما زندگی می کنیم و بعد می میریم. افراد زیادی هم قبل از ما زندگی کردن، عاشق شدن، موفقیتا و شکستایی رو تجربه کردن و بعد از دنیا رفته ان، این رسم زندگیه. پس به خاطر داشته باشین قرار نیس ما متفاوت باشیم. به جای اینکه از این واقعیت دچار افسردگی و ناراحتی شید، بهتره تموم توان خود رو واسه شروع یک زندگی خوشحال و پرهیجان از همین حالا شروع کنین. همین تغییرات زندگیه که بهش روح و زندگی می بخشه. باید یاد بگیریم قدر لحظات عمر خود رو بدونیم و از تک تک ثانیهای اون لذت ببریم.

۶. از دیدن چیزای کوچیک هم لذت ببرین

۸ حقیقت درباره زندگی که دانستن اون ما رو قوی تر می کنه  آموزشی

حالا که میدونیم هیچی ابدی نیس، پس بیایید از همه داشته های خود در زندگی لذت ببریم. همه چیزایی که در دور ماست، قشنگ هستن و فقط کافیه با دقت بیشتری به اونا نگاه کنیم. راه متفاوتی رو واسه رفتن به سرکار یا مدرسه انتخاب کنین، روی سبزها دراز بکشین و از نگاه کردن به ابرها لذت ببرین. خود رو از دیدن ستارها در آسمان شب محروم نکنین. خوشحال باشین. زندگی همیشه می تونه یک حس جادویی رو به شما القا کنه. یک روز رو فارغ از همه فکر و خیالا و استرسای روزمره سپری کنین و سعی کنین از زندگی تون لذت ببرین.

۷. در مورد حقایق مهم زندگی واقع بین باشین

زندگی رو خیلی جدی نگیرید، البته نه اینکه فقط و فقط به فکر تفریح و خوش گذرانی باشین! همیشه در زندگی موضوعات و مسائلی هست که احتیاج به بررسی و بررسی بیشتری دارن، اون مسائل رو هم دریابید تا بتونین در راه موفقیت قدمای اصولی تری وردارین. مثلا، اگه می خواید یک نویسنده ی مشهور شید نباید توقع داشته باشی با نوشتن چند کلمه روی کاغذ و چاپ اونا بتونین مشهور و پولدار شید. این فقط در خواب و رؤیا ممکنه اتفاق بیفته. واقع بین باشین، واسه رسیدن به این آرزو باید قدمای بزرگی وردارین و زمان و انرژی زیادی صرف کنین.

۸ حقیقت درباره زندگی که دانستن اون ما رو قوی تر می کنه  آموزشی

۸. به جای غر زدن به دنبال پیدا کردن راه حل باشین

همه ما با افرادی در زندگی روبرو شده ایم که هیچ تلاشی نمی کنن، اما همیشه در حال غر زدن هستن و از اینکه زندگی بر وفق مرادشون نیس، شاکی هستن. افرادی که کلام اونا فقط بوی ناامیدی و یأس می ده و ما با خود می گیم اگه این افراد واقعا از وضعیت فعلی خود ناراضی هستن، پس به چه دلیل هیچ تلاشی واسه تغییر اون نمی کنن؟ اما بیایید با خودمون صادق باشیم. خودِ ما هم رفتار بهتری نداریم. اگه کمی در رفتار و گفته های خود در طول روز دقت کنیم، متوجه میشیم که ما هم همیشه در حال گله و شکایت از وضعیت زندگی خود هستیم. واقعیت اینه که با غر زدن و شکایت کردن چیزی عوض نمی شه، پس سعی کنین آدم فعال و مثبتی باشین. باور کنین که واسه هر مشکلی راه حلی هست.

منبع : lifehack

 


دسته‌ها: آموزشی