موفق ترین افراد دنیا با بهره بردن از اپلیکیشنای موثر کارشون رو ساده تر، سریع تر و با اطمینان بیشتر انجام میدن. از نگرانیای روزمره ی زندگی شخصی شون می کاهند تا توجه و تمرکزشان رو صرف امور مهم تری کنن. درادامه، با بعضی از این اپلیکیشنا آشنا میشید.

۱. پیام رسانی واسه روابط کاری

این روزها تقریبا غیرممکنه کسی در گوشی اش اپلیکیشن پیام رسان نداشته باشه! اما در این بین درهم ترکیب روابط شخصی و کاری ممکنه واسه تون مشکل ساز شه. اپلیکیشنای مختلفی واسه مدیریت روابط کاری و پروژه های گروهی وجود دارن. نمونه پرطرفداری مثل Slack برنامه ها و سرویسای کاری تون رو وصل و دسترسی و کار با اونا رو ساده تر و سریع تر می کنه. با این وجود دیگر درگیر پیاما و مکالمهای نامربوط شخصی که ممکنه وقت تون رو تلف کنن، نمی شین.

۲. دفترچه یادداشت

۸ اپلیکیشنی که افراد موفق باید داشته باشن آموزشی

وقتی در خیابون، کاری یا ایده ای به نظرتون می رسه یا صحنه ای الهام بخش تون می شه، لازم نیس دنبال کاغذ و قلم باشین؛ چه بسا اگه هم باشین پیدا نکنین. واسه این کار اپلیکیشنای مختلفی هست. یکی از پرطرفدارترین اونا EverNoteه. متن، عکس، ویدئو یا یک طراحی دم دستی؛ همه رو می تونین در این اپلیکیشن ذخیره و مدیریت کنین. حتی می تونین افکارتان رو با صدای خودتون در اون ذخیره کنین. اینجور اپلیکیشنی واسه آروم کردن و نظم دادن به ذهن پرهیاهوی ما در زندگی پرمشغله ی امروز ضروریه.

۳. برنامه ریز

یکی از شکلای جور واجور اپلیکیشن که نباید از اون غافل شید اپلیکیشنای مدیریت زمونه. در زندگی امروز به خاطر مشغله و نگرانیای خیلی زیاد، زیاد پیش میاد که انجام بعضی کارا رو از یاد ببرم. اما بی دودلی کمتر پیش میاد گوشی تون رو از یاد ببرین! پس چه بهتر که برنامه روزانه تون رو در گوشی تون ثبت کنین. اپلیکیشنای جورواجور مثل Any.do امکان اولویت بندی و یادآوری رو واسه تون جفت و جور می کنن.

۴. کتاب خوان

درحالی که بیشتر افراد گرفتاری و کمبود وقت رو بهونه می کنن، شما دست کم می تونین در معطلیا و زمانای بیکاری مثل موفق ترین افراد دنیا بخونین؛ مثل وقتی منتظر قطار یا اتوبوس هستین یا در مطب دکتر واسه رسیدن نوبت تون انتظار می کشین. یک اپلیکیشن کتاب خوان روی گوشی تون هیچ جای اضافی در کیف تون نمی گیره. نمونه های جور واجور اپلیکیشنای کتاب امکان خرید کتاب یا دسترسی رایگان و خوندن اونا رو جفت و جور می کنن.

۵. مدیر گذرواژها

۸ اپلیکیشنی که افراد موفق باید داشته باشن آموزشی

تابه حال چند بار واسه تون پیش اومده که هنگام ورود به حساب کاربری تون مجبور شده باشین دکمه ی «رمزتان رو فراموش کردین؟» رو کلیک کنین؟! اپلیکشین مدیریت گذرواژه کارتون رو خیلی ساده می کنه. شکلای جور واجور جورواجور این اپلیکشینا مثل Lastpass ویژگیای مختلفی ازجمله همگام سازی وسایل جور واجور، تولید گذرواژه ی جدید و نوشتن خودکار اونو جفت و جور می کنن.

البته اگه درادامه همراه ما باشین، می ببینن که درمورد گذرواژهای بانکی دیگر احتیاجی به نگرانی نیس!

۶. ذخیره ابری

نمی شه همه چیز رو در لپ تاپ یا گوشی تون ذخیره کنین، این لوازم ظرفیت محدودی دارن و اگه خراب شن اطلاعات تون ازدست میره. اپلیکیشنایی مثل Google Drive امکان ذخیره و طبقه بندی شکلای جور واجور فایلا رو در فضای ابری واسه تون جفت و جور می کنن. ضمنا این امتیاز رو دارن که از هر جای و با استفاده از هر دستگاهی امکان دسترسی به داده هاتون هست.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۸ خوراکی ترکیبی که بهتره جدا جدا استفاده کنین

۷. کنترل از راه دور

با این اپلیکیشنا می تونین کامپیوتر شخصی تون رو ازطریق گوشی موبایل تون کنترل کنین. Unified Remote نمونه ای از این اپلیکیشن هاست که به وسیله بلوتوث یا وای فای رابطه برقرار می کنه. با این وسیله می تونین رایانه تون رو روشن و خاموش کنین، امکان دسترسی به لوازم جانبی اون مثل صفحه کلید و ماوس رو دارین و بسته به میزان تواناییای اون اقدامات جور واجور دیگری انجام بدین.

۸. کیف پول الکترونیک

۸ اپلیکیشنی که افراد موفق باید داشته باشن آموزشی

این روزها گوشی موبایل می تونه جانشین کیف پول تون باشه! با وجود شکلای جور واجور اپلیکشینای هوشمندِ مثل جیبی مو، طراحی واسه زندگی روزانه خیلی ساده تر شده.

دخل و خرج تون رو دنبال کنین

اپلیکیشن جیبی مو به عنوان اولین شبکه اجتماعی مالی، امکان دنبال کردن دوستان تون و پیگیری پرداختای انجام گرفته رو به کمک فیلترهایش جفت و جور کرده. پس اگه یادتون میره که چند هفته قبل واسه دوست یا همکارتان چقدر پول واریز کردین، این اپلیکیشن خیلی راحت میزان پرداختا رو همراه با مشخصات اون فرد و دلیل پرداخت به شما نمایش می ده.

از شر کارمزدهای بانکی خلاص شید شده

شنیدن جمله «برام کارت به کارت کن» واسه همه ما عادی شده؛ شاید متوجه نشیم اما ماهیانه مبالغ زیادی به عنوان کارمزد کارت به کارت از حساب شما کسر می شه، اما امروز با اپلیکشن دیگر خبری از این کارمزدا نیس.

از این به بعد در انتقال وجه واسه دوستان و آشنایان تون کارمزدی پرداخت نخواهید کرد؛ حتی اگه دوستان تون این اپلیکشن رو نداشته باشن. اگه هم دوست تون بخواد واسه تون پول واریز کنه می تونین با فرستادن یک خواسته ازطریق جیبی مو کاری کنین که انتقال وجه رو ازطریق درگاه بانکی بکنه و کارمزدی پرداخت نکنه.

گذرواژها و اطلاعات پرداخت رو کنار بذارین

ازآنجایی که جیبی مو طبق استانداردهای کیف پول جهانی اجرا شده، امنیت گذرواژه ای که به شکل ایموجی در اون تعریف می کنین، چندین برابر امنیت گذرواژهای طولانی عددی و سنتیه که ممکنه هر بار یادتون برود.

از این به بعد احتیاجی نیس، شماره حساب یا شماره کارت افراد دیگر رو جایی یادداشت کنین یا هر بار از اونا بپرسید. تنها یک شماره گوشی موبایل یا نام کاربری شون کافی ست. واسه انتقال وجه احتیاجی نیس تا هر بار مثل کارت به کارت، انبوهی از اطلاعات رو وارد کنین تا پرداخت انجام شه.

سر موقع پرداخت کنین و سر موقع پول تون رو پس بگیرین

با وجود جیبی مو دیگر بهونه ای واسه به تأخیر انداختن تسویه حسابا و جمع شدن بدهیا نخواهید داشت.

نگران حسابای دنگی هم نباشید، چراکه در این اپلیکیشن با وارد کردن شماره گوشی موبایل یا اسم دوست تون و مشخص کردن مقدار دنگ تون خیلی راحت می تونین اونو پرداخت کنین و همون جا بهش آگاهی بدین. شک نداشته باشین این راهی دو طرفه. پیشنهادی خوبی واسه افرادی حساب می شه که خجالت میکشن پیگیر طلبکاری خودشون باشن؛ اگه خجالتی هستین، جیبی مو به جای شما بهش فرد یادآوری می کنه که قرضش رو بده.

دسته‌ها: آموزشی