راه های یادگیری زبون انگلیسی بسیار زیادند، موزیکای انگلیسی، کانالای یوتوب و پادکستای مختلفی دردسترس علاقه مندان به یادگیری زبون قرار داره. اما بهتره بدونین یکی از بهترین راه ها واسه یادگیری زبون انگلیسی بدون کلاس، استفاده از اپلیکیشنای موبایله. این اپلیکیشنا تقریبا مثل بازیای موبایل طراحی شدن و با استفاده از اونا حفظ کردن کلمات زبون انگلیسی و هم یادگیری گرامر زبون انگلیسی براتون لذت بخش هستش. شاید از خودتون بپرسید کدوم اپلیکیشن یادگیری زبون رو نصب کنم؟ نگران نباشید. در این نوشته با ۸ اپلیکیشن یادگیری زبون آشنا میشید که در نوع خود بی مثل هستن. پس با ما همراه باشین.

 

۱. FluentU

اپلیکیشن FluentU یکی از بهترینای این فهرسته. اپلیکیشن fluentU ویدئوهای واقعی مثل موزیک ویدئوها، و اخبار و سخنرانیای جالب رو به مطالب آموزش انگلیسی تبدیل می کنه. برخلاف دیگر اپلکیشنا این نرم افزار از روش یادگیری طبیعی استفاده می کنه، تا کم کم فرهنگ و زبون انگلیسی رو یاد بگیرین و به زودی انگلیسی رو در سطح کاربردیِ عالی یاد می گیرین.

اپلیکیشن FluentU ویدئوهای آموزش انگلیسی رو از منابع مختلفی که انگلیسی زبانان روزانه با اونا سروکار دارن، جمع آوری می کنه.

۸ اپلیکیشن یادگیری زبون انگلیسی واسه علاقمندان و دانشجویان زبون انگلیسی  آموزشی

 • اگه به دنبال یادگیری زبون انگلیسی از راه فیلم و ویدئو هستین، FluentU یکی از بهترین انتخابا هستش.
 • با FluentU تماشای ویدئوهای انگلیسی جذاب هستش. داشتن زیرنویسای تعاملی یکی دیگر از ویژگیای جالب این اپلیکیشنه. به این صورت که با دیدن تصاویر در رابطه باید برروی کلمه یا تعریف اون ضربه بزنین.
 • با FluentU شما زبون انگلیسی رو از زبون بهترین بازیگران و خوانندگان و افراد مشهور فرا خواهید گرفت.
 • در اپلیکیشن FluentU خیلی راحت می تونین معنی هر کلمه و عبارتی رو ببینین.
 • تموم کلماتی که در ویدئوها بیان می شن با کوییز و تستای جور واجور از شما امتحان گرفته می شه. با کشیدن صفحه به طرف چپ یا راست مثالای بیشتری از کلمه ای که درحال آموختن اون هستین، می بینین.
 • اپلیکیشن FluentU با استفاده از سؤالات و مثالای جور واجور به شما کمک می کنه تا زبون انگلیسی رو خیلی سریع یاد بگیرین.

بهترین بخش اپلیکیشن یادگیری زبون FluentU دنبال کردن کلمه ایه که درحال یادگیری اون هستین، مثالا و ویدئوهایی رو طبق کلماتی که تا به الان یاد گرفتین، به شما پیشنهاد می ده. تجربه محیط کاربری خاص از ویژگیای بی مثل این اپلیکیشن یادگیری زبانه.

شما می تونین اپلیکیشن FluentU رو برروی سایت با استفاده از رایانه یا تبلت خود مشاهده کنین و نسخه iOS رو از آی تونز دانلود کنین.

اپلیکیشن FluentU رو به کسائی که به یادگیری زبون انگلیسی از راه محتوای دیداری و شنیداری علاقه مند هستن و می خوان که با محتوای سرگرم کننده اونو بیاموزند، خیلی زیاد پیشنهاد می کنیم.

 • سایت / iOS / اندروید (بزودی)
 • قیمت: نسخه رایگان/ ماهیانه ۸ تا ۱۸ دلار / سالیانه ۸۰ تا ۱۸۰ دلار

۲. Rosetta Stone

۸ اپلیکیشن یادگیری زبون انگلیسی واسه علاقمندان و دانشجویان زبون انگلیسی  آموزشی

اگه قبلا در اینترنت به دنبال منبعی واسه یادگیری زبون انگلیسی بودین، شاید نام Rosetta Stone رو شنیدین.

شاید بشه گفت Rosetta Stone معروف ترین روش یادگیری زبون خارجی در دنیا و روشی اختصاصی در مقایسه با دیگر منابع داره.

معمولا، اپلیکیشنای یادگیری زبون با زبون مادری خودتون به شما آموزش میدن. مثلا اگه فارسی صحبت می کنین، توضیحات دستور زبون و معنی کلمات رو به زبون فارسی واسه شما میگه. اما اپلیکیشن Rosetta Stone زبون انگلیسی رو با همون زبون انگلیسی به شما یاد می گیره.

Rosetta Stone به دسته ای طراحی شده که کلمات پایه ای رو قبل از کلمات و عبارات طولانی یاد بگیرین.

مثلا، شما کلمات «Man» و «Park» رو با تصاویر یاد می گیرین و در مرحله بعدی Rosetta Stone به شما عبارت «A man is sitting in the park» رو یاد می گیره. گرچه شاید معنای کلمه «sit» به معنی نشستن رو ندانید، اما شاید از روی عکس حدس میزنین.

با استفاده از این روش Rosetta Stone کلمات خیلی زیادی رو بدون احتیاج به زبون مادری تون به شما یاد می گیره. اگه می خواید زبون دیگری رو بدون کمک گرفتن از زبون مادری خود یاد بگیرین، Rosetta Stone رو به شما پیشنهاد می کنیم.

 • سایت/ iOS / اندروید
 • قیمت: رایگان (واسه نسخه نمایشی)

۳. MindSnacks

۸ اپلیکیشن یادگیری زبون انگلیسی واسه علاقمندان و دانشجویان زبون انگلیسی  آموزشی

MindSnacks با محیط کاربری ساده و سرگرم کننده اش معروف شده. واسه یادگیری زبون انگلیسی می تونین از بخش لغات SAT این اپلیکیشن استفاده کنین. درگذشته اگه قصد اونو داشتین که امتیاز بالایی در آزمون SAT کسب کنین، باید به فهرست بلند بالای کلمات SAT مراجعه می کردین. اما این موضوع کمی خسته کننده بود و این احساس در شما به وجود می اومد که درحال مطالعه یک دیکشنری پر از لغات هستین.

MindSnacks روش سرگرم کننده ای واسه یادگیری لغات انگلیسی داره، شما به جای مطالعه تعداد بیشماری کلمه با اجرای بازیای جور واجور اونا رو یاد می گیرین. یادگیری لغات جدید اگه به اندازه کافی انگیزه داشته باشین راحت تر هستش و این اپلیکیشن یادگیری زبون به شما در این مورد کمک می کنه.

در اپلیکیشن MindSnacks بازیای کوچیکی قرار داده شده که هر بازی به روش خاص خود به شما کمک می کنه که کلمات انگلیسی رو یاد بگیرین.

این یک اپلیکیشن منحصربه فرد در یادگیری کلمات جدید به روش سرگرم کننده س و به تموم کسائی که قصد دارن، دامنه ی لغات خود رو واسه آزمون SAT گسترش دهند این اپلیکیشن رو پیشنهاد می کنیم.

 • iOS
 • قیمت : ۴٫۹۹ دلار

۴. Memrise

۸ اپلیکیشن یادگیری زبون انگلیسی واسه علاقمندان و دانشجویان زبون انگلیسی  آموزشی

اپلیکیشن یادگیری زبون Memrise کمی مثل MindSnacksه و تمرکز اون برروی یادگیری لغات زبون انگلیسیه. اما برخلاف MindSnacks این اپلیکیشن با استفاده از بازیا به شما آموزش نمی ده و به جای اون از روشای خلاقانه و جالبی واسه یادآوری کلمات استفاده می کنه.

شما اگه مطلبی رو به روش سرگرم کننده ای بخونین به احتمال بیشتری در حافظه ی شما خواهد موند. جالبه بدونین که دوره های آموزشی این اپلیکیشن به وسیله کاربران ساخته می شه و درنتیجه می تونین روش یادگیری بقیه رو در یادگیری زبون انگلیسی فهمیده باشین.

در این اپلیکیشن بیشتر از ۱۳ صفحه از دوره های آموزشی رایگان واسه یادگیری زبون انگلیسی هست، از دوره های ساده مثل «افعال بی قانون ی زبون انگلیسی» تا دوره های سخت تر مثل «افسانه ی دو شهر» اثر چارلز دیکنز رو می بینین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۸ روش واسه بهبود قدرت مشاهده

خیلی از یادگیرندگان زبون انگلیسی یادگیری کلمات جدید رو سخت ترین بخش اون میدونن. با اپلیکیشن Memrise کلمات زبون رو خیلی راحت به خاطر بسپارید.

راه یادگیری خود رو دنبال می کنین. به این شکل که وقتی معنی کلمه ای رو که یاد گرفتین از یاد ببرین فقط کافیه به عقب برگردین و نگاهی بهش بندازین.

این اپلیکیشن یک راه بسیار موثر و سرگرم کننده واسه یادگیری لغات زبون انگلیسیه. فرقی نمی کنه مبتدی هستین یا متبحر، اگه قصد یادگیری کلمات انگلیسی بیشتری رو دارین، این اپلیکیشن یادگیری زبون رو از دست ندین.

 • سایت / iOS / اندروید
 • قیمت: رایگان

۵. Open Language

۸ اپلیکیشن یادگیری زبون انگلیسی واسه علاقمندان و دانشجویان زبون انگلیسی  آموزشی

اپلیکیشن یادگیری زبون Open Language بخشای متفاوتی واسه یادگیری زبون جدید داره. اگه قبل تر زبون خارجی دیگری رو فرا گرفته باشین با CEFR آشنا هستین، مخفف عبارت منبع چارچوب عادی اروپایی (Common European Framework of Reference) واسه زبون هاس که میزان مهارت شما در یک زبون رو اندازه گیری می کنه که از A1 واسه مبتدی تا C2 واسه زبون مادری، رتبه بندی می شه.

در این اپلیکیشن یادگیری زبون در هر سطحی، شما دوره های جور واجور با کاربردهای جور واجور رو می بینین. مثلا در دوره انگلیس تجاری، زبون انگلیسی که در ارائه مطالب و زندگی روزمره و مهارتای مصاحبه ای رو یاد می گیرین. همونجوریکه می بینین Open Language بسیار طراحی با نظم و منظمی داره، هر درس بسیار کامل هستش.

واسه هر درسی که درنظر دارین، Open Language تمرینای زیادی داره که به تقویت بخشای جور واجور لغات زبون اون درس می پردازه.

بخش دیالوگ این اپلیکیشن هم از بخشای جالب اون هستش، کلمات اضافه در بخش گفت وگو و توضیحات گرامر که به مرور درسایی که یاد گرفتین، می پردازه و وظایف تعاملی در انتهای هر درس داره.

اگه می خواید که زبون انگلیسی به شکل ای جزئی بینانه فرا بگیرین، Open Language یکی از بهترین اپلیکشنای یادگیری زبانه که به شما در تموم سطوح یادگیری زبون کمک می کنن.

 • سایت/ iOS /اندروید
 • قیمت: ماهیانه ۳۰ دلار

۶. Mosalingua

۸ اپلیکیشن یادگیری زبون انگلیسی واسه علاقمندان و دانشجویان زبون انگلیسی  آموزشی

Mosalingua یکی دیگر از اپلیکیشنای یادگیری زبانه که روشای مؤثری رو استفاده کرده. مثلا یکی از مشکلاتی که آموزندگان زبون انگلیسی با اون روبرو هستن، فراموش کردن لغات پس از چندین ماه از زمان یادگیریه. درحالی که یادگیری یک زبون دیگر جالبه همین طور می تونه سردرگم کننده هم باشه.

Mosalingua سعی کرده با استفاده از روشی که بهش SRS میگن این مشکل رو برطرف کنه. این اپلیکیشن طراحی شده تا کلمات رو درست قبل از وقتی که می خوان فراموش شن، دوباره یادآوری کنین. شاید شنیده باشین که کلمات بعد از سه ماه از حافظه شما پاک می شن. این برنامه به شما کمک می کنه که یک هفته قبل از فراموشی اونو دوباره ببینین.

Mosalingua برروی ۱۵۰۰ کلمه بسیار مهم انگلیسی واسه استفاده روزانه تأکید داره. اگه تازه یادگیری زبون انگلیسی رو شروع کردین، Mosalingua منبع خوبی واسه یادگیری لغات زبون خارجی شما هستش.

بین مکالمها و فلش کارتای زیادی که به روش SRS طراحی شدن، Mosalingua راهی مناسب واسه یادگیری اولین ۱۵۰۰ کلمه انگلیسی به شکلی مؤثر هستش.

 • سایت / اندروید (انگلیسی و فرانسوی)
 • (دارای نسخه انگلیسی تجاری)
 • قیمت: ۴٫۹۹ دلار (اپ استور) و ۵٫۹۹ دلار (گوگل پلی)

۷. Busuu

۸ اپلیکیشن یادگیری زبون انگلیسی واسه علاقمندان و دانشجویان زبون انگلیسی  آموزشی

Busuu یکی دیگر از اپلیکیشنای یادگیری زبون با کمی تفاوته. خیلی از اپلیکیشنای یادگیری زبون انگلیسی که تا به الان درباره اونا صحبت کردیم واسه استفاده شخصی بودن. در خیلی از درسا شما به تنهایی به سراغ اونا می روید. اما در این برنامه شما با افراد انگلیسی زبون صحبت می کنین و می تونین مهارت صحبت کردن انگلیسی خود رو افزایش بدین و این یکی از بهترین راه ها واسه تقویت مهارت گفتاری زبون انگلیسیه.

بالاتر از این ویژگی، Busuu بسیار مثل نرم افزار Open Languages که برمبنای CEFR طراحی شده. تشابهاتی در طراحی هم داره. با تموم ویژگیایی که داره یادگیری مهارتای اصلی زبون انگلیسی از تعادل خاصی بهره مند هست.

اگه به صحبت کردن با افراد انگلیسی زبون علاقه مند هستین و می خواید مهارت گفتاری خود رو بهتر کنین، اپلیکیشن Busuu یکی از بهترین هاست.

 • سایت/ iOS / اندروید
 • قیمت : ۱۴٫۹۹ یورو ماهیانه

۸. Duolingo

۸ اپلیکیشن یادگیری زبون انگلیسی واسه علاقمندان و دانشجویان زبون انگلیسی  آموزشی

با نرم افزار Duolingo می تونین انگلیسی رو از زبونای مختلفی مثل فرانسوی، پرتغالی، روسی، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی و زبونای بیشتر دیگری یاد بگیرین.

Duolingo واسه یادگیری سریع زبون انگلیسی طراحی شده. به این صورت که اگه تابه حال با زبون انگلیسی آشنایی نداشتین با روزانه ۲۰ دقیقه استفاده از این اپلیکیشن شروع به صحبت کردن به زبون انگلیسی می کنین. این اپلیکیشن یادگیری زبون یکی از مؤثرترین راه هاست.

در هر درس Duolingo به شما هفت کلمه جدید طبق موضوع درس مثل آموزش، مدرسه، علم و… یاد می گیره. تمرینایی در هر درس هست که باید انجام بدین. مثلا شاید شما کلمات جدیدی با یک تصویر داشته باشین که باید عبارت انگلیسی رو به زبون مادری خود برگردانید و یا عبارت انگلیسی رو تکرار کنین.

درسته که مشکل فراموشی لغات همیشه هست، Duolingo در این مورد به شکل ی هوشمندانه ای عمل کرده و بعد از یک هفته تمرینایی رو واسه کلماتی که برروی اونا مطالعه کردین به شما یاد می گیره. اینطوری با مرور تمرینا کلمات راحت تر به خاطر سپرده می شه.

همونجوریکه فهمیدین در این اپلیکیشن کوچیک انگلیسی فقط کافیه که روزانه ۲۰ دقیقه و بیشتر به این اپلیکیشن توجه کنین و در ۳ ماه یادگیری زبون به کمک این اپلیکیشن رو به پایان برسونین. این یکی از بهترین اپلیکیشنای یادگیری زبون درحال حاضره که واسه مبتدیان خیلی پیشنهاد می شه.

 • سایت/ iOS /اندروید
 • قیمت : رایگان

سخن پایانی درباره اپلیکیشن یادگیری زبون انگلیسی

همونجوریکه می ببینن روشای زیاد واسه یادگیری زبون انگلیسی هست، و حتما نباید لغات انگلیسی رو حفظ کنین (سخت ترین راه یادگیری زبون انگلیسی) و تمرینای زیاد گرامر انجام بدین یا کتابای بسیاری رو بخونین.

اگه به دنبال راه هایی مؤثر واسه یادگیری زبون انگلیسی در منزل هستین، استفاده از این اپلیکیشنا رو به شما پیشنهاد می کنیم. هر برنامه واسه دسته خاصی از افراد طراحی شده و هرکدام نقاط قوت و ضعف خود رو دارن. پس طبق نیازتون اپلیکیشن خود رو انتخاب کنین.(به مدت محدود)


دسته‌ها: آموزشی